معرفی واحدها
واحد تحقیق و توسعه مازی‌نور

واحد تحقیق و توسعه مازی‌نور، با داشتن پروانه تحقیق و توسعه از وزارت صنعت، معدن و تجارت و عضویت در انجمن تحقیق و توسعه، استمرار ارتباط علمی مازی‌نور را با فناوری روز صنعت روشنایی و الزامات استانداردهای بین المللی بر عهده گرفته است. در این راستا، این واحد با به کارگیری تجهیزات آزمایشگاهی مدرن، کلیه آزمون های مورد نیاز را بر اساس استاندارد انجام می دهد. این آزمون ها شامل آزمون های الکتریکی، نوری، دمایی، رطوبتی، دوام و غیره است. بدین سان، تولید علمی، تضمین کیفیت کارا، دوام طولانی و عملکرد صحیح چراغ ها حاصل می شود.

واحد تحقیق و توسعه مازی‌نور
آزمایشگاه فنی مازی‌نور
آزمایشگاه فنی مازی‌نور

شرکت صنایع روشنایی مازی‌نور در راستای انطباق محصولات خود با استانداردهای جهانی و همچنین تضمین کارایی و کیفیت این محصولات، آزمایشگاه خود را به تجهیزات مدرن و پیشرفته، بیش از پیش، مجهز نمود. این تجهیزات شامل موارد زیر است:

  • تجهیزات آزمون اپتیکی برای نورسنجی چراغ ها و اندازه گیری پارامترهای نوری؛ تجهیزات آزمون مکانیکی مانند آزمون های ضربه، کشش، فشار و غیره.
  • تجهیزات آزمون الکتریکی مانند آزمون های ارت، مقاومت عایقی و غیره.
  •  تجهیزات آزمون شیمیایی بر روی قطعات پلاستیکی، قطعات رنگ و آبکاری شده و غیره.

 در راستای این تلاش ها، در سال ۱۳۹۰ توسط سازمان ملی استاندارد ایران، شرکت مازی‌نور به عنوان اولین آزمایشگاه آزمون چراغ مطابق استاندارد ISIRI 5920) IEC 60598) شناخته شده و موفق به دریافت گواهینامه تأیید صلاحیت آزمایشگاه همکار در کشور از آن سازمان گردید.

واحد طراحی مازی‌نور
واحد طراحی با پیشرفته ترین نرم افزارهای ترسیمی و تحلیلی و با به کارگیری استانداردهای مربوط به تجهیزات روشنایی و نیز با بهره گیری از دانش طراحی و نقشه کشی صنعتی، می کوشد تا برای دادن پاسخ مناسب به نیازهای متنوع و روز افزون مشتریان، تنوع محصولات را همگام با تکنولوژی مدرن روشنایی افزایش دهد. علاوه بر این، طراحی کلیه امکانات و تجهیزات ساخت اعم از ماشین آلات، ابزار و انواع قالب های برش، خم و کشش فلزات، تزریق پلاستیک، ریخته گری تحت فشار، اکستروژن آلومینیوم، پلاستیک و لاستیک، شیشه و غیره نیز بر عهده این واحد است.
واحد طراحی مازی‌نور
واحد قالبسازی مازی‌نور
واحد قالبسازی مازی‌نور
واحد قالبسازی بر اساس نقشه های دریافتی از واحد طراحی و با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات ساخت (ماشین افزارهای فرز، وایرکات و سنتر CNC، تراش ها، فرزها، اسپارک های NC، سنگ مغناطیسی و دریل رادیال) به ساخت انواع ماشین آلات، ابزار و کلیه قالب های ذکر شده اقدام می کند تا پس از ساخت در بخش های مختلف دایکست، تزریق پلاستیک، فلزکاری و اکستروژن مورد بهره برداری قرار گیرد.
واحد دایکست مازی‌نور
در واحد دایکست (ریخته گری تحت فشار) با به کارگیری تجهیزات مدرن و دستگاه های دایکست ۱۶۰، ۲۵۰، ۴۰۰، ۶۰۰ و ۱۰۰۰ تن، تولید قطعات دایکستی انجام می شود. با استفاده از ماشین های دایکست می توان به قطعات ریخته گری آلومینیوم با استحکام و دقت زیاد دست یافت.
واحد دایکست مازی‌نور
واحد تزریق پلاستیک مازی‌نور
واحد تزریق پلاستیک مازی‌نور
از آنجا که بخشی از قطعات چراغ ها، پلاستیک است، مازی‌نور قطعات پلاستیکی مورد نیاز خود را در واحد تزریق پلاستیک تولید می کند. این واحد با دانش لازم و استفاده از مواد اولیه مرغوب و بهره گیری از ماشین آلاتی با ظرفیت های متفاوت فعالیت می کند تا قطعات پلاستیکی با کیفیت مناسب در تولید محصولات به کار گرفته شود.
واحد فلزکاری کارخانه مازی‌نور
واحد فلزکاری شامل دستگاه های برشکاری، جوش، رولفرمینگ، دستگاه های پرس هیدرولیک متعدد با ظرفیت های مختلف است. ظرفیت پرس های فکی از ۵ تا ۵۰ تن، ظرفیت پرس های دروازه ای از ۱۰۰ تا ۲۵۰ تن و ظرفیت پرس های بِرِک از ۶۰ تا ۱۰۰ تن متغیر است که از آن ها برای شکل دهی کلیه قطعات ورق آهن، آلومینیوم، استنلس استیل و غیره استفاده می شود.
واحد فلزکاری کارخانه مازی‌نور
واحد شستشوی تمام اتوماتیک مازی‌نور
واحد شستشوی تمام اتوماتیک مازی‌نور
خط شستشوی تمام اتوماتیک مجهز با سیستم پاشش، با عملیات شیمیایی چند مرحله ای، سطح قطعات فلزی چراغ ها را برای رنگ آماده می کند. این عملیات ضمن نظافت و چربی گیری و حفاظت قطعات در برابر خوردگی، چسبندگی، رنگ را به حداکثر می رساند.
واحد رنگ مازی‌نور
خط رنگ پودری الکترواستاتیک اتوماتیک، مجهز به روبات ها و کنترلرهای دیجیتالی است. با این سیستم، ضخامت رنگ در تمام سطوح قطعات یکسان می شود. سپس به طور پیوسته، قطعات مربوطه وارد کوره های با دمای یکنواخت شده و در زمان و حرارت تنظیم شده رنگ پودری به عمل می آید.
واحد رنگ مازی‌نور
واحد مونتاژ مازی‌نور
واحد مونتاژ با بهره گیری از خطوط متعدد و تجهیزات مدرن، انواع چراغ ها را مونتاژ می کند. نظارت پیوسته پرسنل کنترل کیفیت بر تمام مراحل تولید از جمله مونتاژ در به حداقل رساندن میزان بروز خطا و اشتباه نقش اساسی دارد.
واحد کنترل کیفیت مازی‌نور
با وجود کادرهای مجرب و با به کارگیری مدرن ترین تجهیزات بازرسی و آزمون، واحد کنترل کیفیت مازی‌نور بر طبق الزامات استاندارد این شرکت کلیه اقلام ورودی و کلّ فرایند تولید اعم از قطعات نیم ساخته تا محصولات نهائی (چراغ) را بازرسی و کنترل می کند و نیز، با نرم افزار پیشرفته minitab و تجهیزات مدرن برای ثبت لحظه ای (آنلاینِ) نتایج بازرسی، فرایند تولید را به روش کنترل فرایند آماری (SPC) تحت نظارت دارد.
این واحد در عین حال، با آزمایشگاهی مجهّز، مواد شیمیائی مورد مصرف در فرایند تولید و همچنین، اقلام ورودی با پوشش مواد شیمیایی را تحت کنترل دقیق خود دارد.
واحد کنترل کیفیت مازی‌نور
واحد تضمین کیفیت مازی‌نور
واحد تضمین کیفیت مازی‌نور
در سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001، نظارت بر جریان استقرار خودِ این سیستم و حصول اطمینان از اثربخشی و کارآیی آن با سیستم ها و روش ها، برعهده واحد تضمین کیفیت است. همچنانکه، نظارت بر بهینه سازی و طراحی مجدد فرایندها و انجام کارهای لازم به منظور بهبود مستمر آنها توسط واحدهای سازمان نیز بر عهده این واحد می باشد. در این میان، فرایند سیستماتیک ممیزی، ابزار لازمی است که به وسیله آن، واحد تضمین کیفیت می کوشد تا در عمل، استاندارد خودِ سیستم و میزان برآورده شدن الزامات مشتری و سازمان را ارزیابی نماید که نتیجه آن، ارزیابی از خود واحد تضمین کیفیت نیز می باشد.
واحد لجستیک مازی‌نور
واحد لجستیک در راستای تحقق رسالت سازمانی خود که همانا برقراری زنجیره دریافت، راه اندازی و ادامه کارکرد صحیح آن است، می کوشد تا با بهره گیری از پرسنل آموزش دیده و انواع تجهیزات مدرن و نیز نرم افزارهای کاربردی و دانش روز و بر اساس استانداردهای پیشرفته روز، بر روی منابع لجستیکی، جابجائی، نگهداری و انبارش، حمل و نقل، بسته بندی و ارسال کالاها برنامه ریزی کرده، ارائه خدمات نماید.
واحد لجستیک مازی‌نور
واحد فروش مازی‌نور
واحد فروش مازی‌نور
واحد فروش در پشتیبانی از کالارسانی، برآورده کردن نیازها، هدایت فنی و در نتیجه جلب رضایت مشتریان محترم، مجدانه می کوشد. کلیه نمایندگان مازی‌نور نیز در سراسر کشور، در منطقه خود، با مجهز بودن به اطلاعات فنی چراغ ها، آماده سرویس دهی به مشتریان محترم هستند.
واحد خدمات پس از فروش
واحد خدمات پس از فروش مازی‌نور بر پایۀ مشتری‌مداری و جلب رضایت کامل مشتریان گرامی با کادری متشکل از کارشناسان و متخصصان مجرب و شبکه ای از نصابان و سرویسکاران مجاز در سطح کشور، وظیفۀ ارائۀ خدمات تعمیرات، تأمین قطعات یدکی و پیگیری شکایات مشتریان را بر عهده دارد.
این واحد با بکارگیری تجهیزات پیشرفته، انجام تستهای لازم و استفاده از استانداردهای روز صنعت برق و روشنائی، تمام شرایط الکتریکی، محیطی و حفاظتی لازم در محل نصب چراغ‌ها را بررسی و تجزیه و تحلیل کرده و ضمن رفع مشکل مشتریان در کوتاه ترین زمان ممکن، آنها را در شناسایی و رفع اشکالات موجود در سیستم برق و روشنائی خود یاری می‌رساند.
این واحد با بکارگیری تجهیزات پیشرفته، انجام تستهای لازم و استفاده از استانداردهای روز صنعت برق و روشنائی، تمام شرایط الکتریکی، محیطی و حفاظتی لازم در محل نصب چراغ‌ها را بررسی و تجزیه و تحلیل کرده و ضمن رفع مشکل مشتریان در کوتاه ترین زمان ممکن، آنها را در شناسایی و رفع اشکالات موجود در سیستم برق و روشنائی خود یاری می‌رساند.
واحد خدمات پس از فروش
واحد مارکتینگ مازی‌نور
واحد مارکتینگ مازی‌نور
واحد مارکتینگ با این هدف آغاز به فعالیت نمود که کلیه اموری را که به شناسایی، نگهداری و رضایت مشتریان منتج می گردد، مدیریت نماید؛ و در راستای این حرکت بازار محور تحقیقات میدانی انجام گرفته و در ارتباط مستمر با زنجیره تأمین ، بازخوردهای موجود را دریافت نموده و تجزیه و تحلیل می کند.
برنامه ریزی و اجرای برنامه بازاریابی و برنامه های تشویقی و ترویجی برای گروه های مختلف، شناسایی بازارهای هدف، شرکت در نمایشگاه های تخصصی، همایش ها و برنامه ریزی و اجرای کمپین های تبلیغاتی، از اهم فعالیت های آن می باشد.
خبرنامه